Gelişmiş Arama
Kayıtlı Kullanıcılar
Kullanıcı:

Şifre:

Beni hatırla?

» Şifremi unuttum
» Kayıt
Rastgele Resim

beyaz kaplan
beyaz kaplan

Mehmet

05.10.2015, 21:23
Çorum Uğurludağ Resimleri

Kızılviran Nahiye iken,kızıl tabirinin Milli his ve onurlara dokunduğundan ,Kızılviran ismi Dahiliye vekili ve Başbakan Adnan Menderes’in teklifi ile zamanın Cumhurbaşkanının onayı ile 3 Mayıs 1958 tarihinde ,üzerinde bulunan Uğurludağ Ormanlarından da esinlenerek Kızılviran Nahiye ismi Uğurludağ olarak değiştirilmiştir.
Uğurludağ 24.02.1969 tarihinde Cumhurbaşkanlığının onayı ile Beldelik kararı çıkmış 01 Haziran 1969 tarihinde fiilen Belediye kurulmuştur.
Uğurludağ 19.06.1987 tarih ve 3392 sayılı kanunla TBBM.Meclisinden ilçelik kararı çıkmış olup,4 Temmuz 1987 tarihinde de fiilen Çorum İline Bağlı İlçe olmuştur.
COĞRAFİ YAPISI

İlçenin yüzölçümü 596 Km2,Denizden yükseklik rakımı ise 775 m., Çorum İline uzaklığı ise 66 Km.dir.
İlçede İç Anadolu ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri bölgesi iklimleri hakimdir.Yazları Sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlıdır.yıllık ortalama yağış miktarı 450 mm.dir.

İDARİ YAPISI VE NÜFUS DURUMU
İlçenin 6 mahallesi ve 19 köyü bulunmaktadır. Yeşilyurt,Yüzgeç,Yenicami ve Karşıyaka mahalleleri Merkezde birbirine bağlı olup,diğer Tutpınar Mahallesi 3 Km,Belkavak mahallesi ise 5 Km,uzaklıktadır.
İlçenin Nüfusu 2000 yılı Genel Nüfus sayımına göre ,İlçe Merkezinde 7.648, Köylerde ise 8.617 olmak üzere toplam ilçe Nüfusu 16.265 dir.

EKONOMİK VE SOSYAL DURUMU
İlçe ekonomisi Tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. 37.458 hektar olan ilçe alanının 19.163 hektarını tarımsal alan oluşturmaktadır.Belli başlı tarımsal ürünler ,Buğday,Arpa,Mercimek,Nohut,ayçiçeği,Şekerpancarı, soğan ve pirinçtir.
İlçede 8.050 adet büyükbaş,8.970 adet küçükbaş hayvan bulunmaktadır.İlçe Merkezinde içme suları kaynak ve yer altı kuyularından temin edilmekte olup,yılların çok kurak gittiği aylarda az bile olsa içme suyu sıkıntısı çekilmekte ,Belediye uzun yıllar içme suyuna cevap verecek kaynaklar arama çabası içerisindedir.Merkez ilçe arazilerinin %70 e yakın kısmı 5 adet yer altı sondajı ve 2 adet yer altı sulama Suyu galerisi ile tarım arazilerini sulamaktadır.
İlçe Merkezinde kanalizasyon hizmetlerinin %85 e yakın bölümünün tamamlanmış olup, Ayrıca Belkavak mahallesi kanalizasyonu da yapılmış,yeni yapılaşma olan kenar mahalleler ile Tutpınar mahallesinin kanalizasyonun yapılması çalışmaları da devam etmektedir.
Köylerimizde ,4 adet köyde içme suyu yetersizdir.köylerde,içme suları grup sularından ve müstakil sondaj kuyularından karşılanmaktadır.köylerimizin büyük kısmının kanalizasyonu olmayıp,bazı Köylerimizde kanalizasyon çalışmaları devam etmektedir.
İlçenin 7 köyünün 33 Km.si bozuk asfalt,12 köyün 104 Km.si stabilize ,1 ünite 17 Km. tesviye olmak üzere toplam yol uzunluğu 154 Km.dir. (Hits: 786)
....
Bulunan: 0 resimler 0 sayfalarda. Görünen: ilk sayfadan 0 son sayfaya 0.

Bu bölümde resim bulunamadı
...
Resim Bölüntü Sayfası: 

 

 
Anahtar Kelimeler: vegt3 dişikurt halter tsw praktik 20 25 resimler mark guezel trabzonspor rumeli sunny express barcelona rizeden malkin rna midibues burdurdan 11 2003

 

sağlık | çizgi film izle

Sitemizde yer alan resim, fotoğraf ve bilgiler çeşitli sitelerden derlenmiş olup, sadece gösterim amaçlıdır. Telif hakları ile korunan bir içeriğin tespiti durumunda, hak sahibi irtibata geçerse, içerik siteden derhal kaldırılır. Sitede yasadışı ve genel ahlaka aykırı içerik barındırılmaz.

Düzenleme: Resimler

Sitemap

Sitemap

Link Değişimi ve İletişim e-mail : Mehmet [at] NeTResim.Net

RSS Feed: Çorum Uğurludağ Resimleri (Yeni Resimler)