Gelişmiş Arama
Kayıtlı Kullanıcılar
Kullanıcı:

Şifre:

Beni hatırla?

» Şifremi unuttum
» Kayıt
Rastgele Resim

festival
festival

Mehmet

05.09.2015, 14:03
Gaziantep Nurdağı Resimleri

NURDAĞINÜFUSU: 29.274 (1997)YÜZÖLÇÜMÜ: 798 Km2Gaziantep'e Uzaklığı: 67 KmNURDAĞIİlçenin Coğrafi Yapısı,Tarihi ve İdari Durumu
Nurdağının ilçe olma tarihinin yeni olmasına rağmen, doğuyu batıya ve kuzeyi güneye bağlayan karayollarının kavşağında bulunmasından, kısa sürede hızlı bir nüfus artışı göstermesini sağlamıştır. Nurdağı ilçesinin doğusu Gaziantep'in merkez Şehitkamil ve Şahinbey ilçeleri, batısı Osmaniye ilinin Bahçe ilçesi, kuzeyi Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesi, güneyi Islahiye ilçesi ile çevrilidir. İlçenin doğusunda Hurşit dağları, batı ve güneyinde ise Amanos ve Nurdağları bulunmaktadır. İlçe merkezinin ve köylerinin yerleşimi düz ova üzerindedir. Sadece 4 köy dağlık arazide kurulmuştur. 1990 yılında yapılan genel nüfus sayımına göre Nurdağı ve köylerinin toplam nüfusu 29.274'tür.
İlçenin Gelir Kaynağı
İlçenin gelir kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanır. İlçede pamuk, buğday, şeker pancarı ve kırmızı biber yetiştiriciliği başta gelmekte olup, ilçeye ekonomik yönden büyük katkı sağlamaktadır. Ayrıca Nurdağı ilçesi E-90 karayolu kavşağın da bulunduğundan taşımacıların durak noktasıdır.
İlçenin Tarihi-Turistik ve Kültürel Yerleri
İlçenin en çok ziyaret edilen yeri Durmuşlar köyü sınırları içerisinde bulunan Hz. Ukkaşe (Ökkeşiye) ziyaretgahıdır. Hz. Ukkaşe (Ökkeşiye)nin Türbesi ilçe merkezine 19 kilometre uzaklıkta olup, yolu asfalttır. Buraya gelen ziyaretçiler kurban keserler ve adaklarını yerine getirirler. Herkes kendi yemeklerini kendileri yaparlar. Bazı ziyaretçiler geceyi de burada geçirirler. İlçenin tanınmasında bu ziyaretgahın büyük bir önemi vardır.
İlçe merkezinde ise halkın piknik yapıp, dinlenebileceği. belediye tarafından yaptırılan Kullar mesire yeri vardır.
Spor Tesisleri
İlçede bir toprak futbol stadı mevcut olup, etrafı sur duvar ile çevrilidir. Protokol ve seyirci tribünü mevcuttur. Nurdağı Spor; ilçeyi 2. Amatör kümede temsil etmektedir.
Yeme-İçme ve Konaklama Tesisleri
İlçenin dörtyol kavşağında bulunması nedeniyle bir çok lokanta yeme içme hizmeti sunmaktadır. Ancak konaklama tesisleri yeterli değildir. (Hits: 584)
....
Bulunan: 0 resimler 0 sayfalarda. Görünen: ilk sayfadan 0 son sayfaya 0.

Bu bölümde resim bulunamadı
...
Resim Bölüntü Sayfası: 

 

 
Anahtar Kelimeler: vevandan 1200 dawn hueseyin sunhwa justin bieber goruntuleri land easytronic vel 19591968 xtrail fabia jeremy venus rutherford karstan giresundan asene suzuki desen

 

sağlık | çizgi film izle

Sitemizde yer alan resim, fotoğraf ve bilgiler çeşitli sitelerden derlenmiş olup, sadece gösterim amaçlıdır. Telif hakları ile korunan bir içeriğin tespiti durumunda, hak sahibi irtibata geçerse, içerik siteden derhal kaldırılır. Sitede yasadışı ve genel ahlaka aykırı içerik barındırılmaz.

Düzenleme: Resimler

Sitemap

Sitemap

Link Değişimi ve İletişim e-mail : Mehmet [at] NeTResim.Net

RSS Feed: Gaziantep Nurdağı Resimleri (Yeni Resimler)